Fri 20.07
Thu 19.07
Wed 18.07
Tue 17.07
CURRENT ROUND
PREVIOUS ROUND
Time
Competiton
Code
ARGENTINA: Copa Argentina
* away team scored first
410
Fri 19:30
2233
TIGRE
GUILLERMO BROWN
1:0 (1:0)
411
Fri 22:10
2230
OLIMPO BB
ALDOSIVI
-:- (-:-)
AUSTRIA: OFB Cup
* away team scored first
411
Fri 17:45
3730
LEOBENDORF
NEUBERG
2:0 (0:0)
411
Fri 18:00
3731
REICHENAU
KAPFENBERG
3:5 (1:3)*
411
Fri 18:00
3732
SAK KLAGENFURT
VOLKERMARKT
1:0 (0:0)
411
Fri 18:30
3733
GRODIG
HARTBERG
1:1 (0:1)*
411
Fri 19:00
3734
ALLERHEILIGEN
MATTERSBURG
1:3 (1:2)*
411
Fri 19:00
3735
DEUTSCHLANDSB.
AMSTETTEN
4:2 (3:0)
411
Fri 19:00
3736
EBREICHSDORF
VORWARTS STEYR
1:2 (0:1)*
411
Fri 19:00
3737
NEUSIEDL
ADMIRA
1:0 (0:0)
411
Fri 19:00
3738
SCHWAZ
DORNBIRN
2:0 (2:0)
411
Fri 19:30
3739
KARABAKH VIENNA
NEUSTADT
0:2 (0:1)*
411
Fri 19:30
3740
USV METTERSDORF
HORN
0:1 (0:0)*
BELARUS: Vysshaya Liga
* away team scored first
411
Fri 17:45
2800
NEMAN
SLUTSK
0:3 (0:1)*
411
Fri 19:45
2801
BATE
FC MINSK
2:0 (0:0)
BRAZIL: Serie A
* away team scored first
410
Fri 00:30
2175
CHAPECOENSE-SC
BAHIA
1:1 (0:0)*
410
Fri 00:30
2176
CRUZEIRO
AMERICA MG
3:1 (1:1)*
410
Fri 01:00
2177
SANTOS
PALMEIRAS
1:1 (0:1)*
410
Fri 01:00
2178
VASCO
FLUMINENSE
1:1 (0:0)
410
Fri 02:00
2179
ATLETICO-PR
INTERNACIONAL
2:2 (1:1)*
CZECH REPUBLIC: 1. Liga
* away team scored first
411
Fri 18:30
1630
DUKLA PRAGUE
PLZEN
1:3 (1:0)
CZECH REPUBLIC: Division 2
* away team scored first
411
Fri 17:00
1660
USTI NAD LABEM
SOKOLOV
2:1 (2:1)*
411
Fri 19:00
1661
ZNOJMO
VARNSDORF
1:1 (1:1)
DENMARK: Superliga
* away team scored first
411
Fri 19:00
1840
AALBORG
MIDTJYLLAND
2:1 (0:1)*
EUROPE: Euro U19
* away team scored first
411
Fri 17:30
5600
UKRAINE U19
ENGLAND U19
1:1 (1:1)*
411
Fri 19:30
5601
TURKEY U19
FRANCE U19
0:5 (0:3)*
GERMANY: Regionalliga Bayern
* away team scored first
411
Fri 18:30
310
ASCHAFFENBURG
ROSENHEIM
3:0 (1:0)
411
Fri 18:30
311
GARCHING
MEMMINGEN
1:2 (0:2)*
411
Fri 18:30
312
PIPINSRIED
BURGHAUSEN
1:2 (0:2)*
411
Fri 18:30
313
SPVGG BAYREUTH
HEIMSTETTEN
0:1 (0:0)*
411
Fri 19:00
314
AUGSBURG II
BUCHBACH
0:1 (0:0)*
IRELAND: Division 1
* away team scored first
411
Fri 20:45
880
CABINTEELY
COBH R.
2:0 (2:0)
411
Fri 20:45
881
DROGHEDA
ATHLONE
2:1 (2:0)
411
Fri 20:45
882
UC DUBLIN
GALWAY
2:0 (0:0)
411
Fri 21:00
883
FINN HARPS
SHELBOURNE
0:0 (-:-)
IRELAND: Premier Division
* away team scored first
411
Fri 20:45
850
BOHEMIANS D.
BRAY
6:0 (4:0)
411
Fri 21:00
851
ST. PATRICKS
LIMERICK
2:1 (0:1)*
PARAGUAY: Primera Division
* away team scored first
410
Fri 01:00
2384
LIBERTAD AS.
SP. LUQUENO
2:3 (2:1)
POLAND: Ekstraklasa
* away team scored first
411
Fri 18:00
1720
LEGNICA
POGON SZCZ.
1:0 (0:0)
411
Fri 20:30
1721
JAGIELLONIA
LECHIA GDANSK
0:1 (0:1)*
ROMANIA: Liga 1
* away team scored first
411
Fri 20:00
1780
CFR CLUJ
FC BOTOSANI
1:1 (1:0)
SERBIA: Super Liga
* away team scored first
411
Fri 20:00
1540
CRVENA ZVEZDA
DIN. VRANJE
3:0 (1:0)
411
Fri 20:00
1541
VOJVODINA
MLADOST L.
1:1 (1:1)
SLOVENIA: Prva liga
* away team scored first
411
Fri 18:00
1600
ALUMINIJ
CELJE
2:1 (1:1)*
SOUTH AMERICA: Copa Sudamericana
* away team scored first
410
Fri 00:30
5235
DEP. CUENCA
WILSTERMANN
2:2 (2:0)
410
Fri 02:45
5236
RAMPLA JUNIORS
SANTA FE
0:0 (0:0)
SWEDEN: Division 1 - Norra
* away team scored first
411
Fri 19:00
3550
NYKOPINGS
ASSYRISKA FF
4:4 (0:2)*
SWITZERLAND: Challenge League
* away team scored first
411
Fri 20:00
430
LAUSANNE
KRIENS
1:1 (0:1)*
WORLD: Club Friendly
* away team scored first
411
Fri 16:00
6700
HELSINGBORG
F. AMAGER
1:2 (0:2)*
411
Fri 17:00
6701
AC MILAN
NOVARA
2:0 (2:0)
411
Fri 17:00
6702
AKHMAT GROZNY
BASAKSEHIR
1:0 (1:0)
411
Fri 17:00
6704
KRASNODAR
BESIKTAS
1:3 (1:1)
411
Fri 17:00
6705
READING
RUBIN KAZAN
0:0 (0:0)
411
Fri 17:30
6703
AUXERRE
TROYES
0:2 (0:1)*
411
Fri 17:30
6706
SLAVEN BELUPO
PETROLUL
2:0 (0:0)
411
Fri 18:00
6707
AMIENS
PARIS FC
1:2 (1:2)
411
Fri 18:00
6708
EIBAR
SOCIEDAD
2:3 (0:1)*
411
Fri 18:00
6709
GRENOBLE
CHATEAUROUX
1:2 (1:1)*
411
Fri 18:00
6710
NANCY
STRASBOURG
0:0 (0:0)
411
Fri 18:00
6711
OOSTENDE
LOK. ZAGREB
0:1 (0:0)*
411
Fri 18:00
6712
OSTERS
JONKOPINGS
0:2 (0:1)*
411
Fri 18:00
6713
TRABZONSPOR
SPARTAK M.
1:4 (1:2)
411
Fri 18:00
6714
WERDER
FC KOLN
0:1 (0:0)*
411
Fri 18:30
6715
MUNICH 1860
SANDHAUSEN
2:1 (1:1)*
411
Fri 19:00
6716
AS ROMA
AVELLINO
1:1 (0:0)
411
Fri 19:00
6717
CAMBUUR
GRAAFSCHAP
0:3 (0:1)*
411
Fri 19:00
6718
EINDHOVEN FC
RODA
0:1 (0:0)*
411
Fri 19:00
6719
G.A. EAGLES
EXCELSIOR
0:0 (0:0)
411
Fri 19:00
6720
VOLENDAM
ALMERE CITY
1:2 (1:1)*
411
Fri 20:00
6721
BIRMINGHAM
DONCASTER
1:0 (0:0)
411
Fri 20:00
6722
LEVANTE
BOURNEMOUTH
3:4 (3:3)*
411
Fri 20:00
6723
MARBELLA
GRANADA CF
0:1 (0:1)*
411
Fri 21:00
6724
ABERDEEN
WEST BROM
1:1 (1:1)
411
Fri 21:00
6725
FC PORTO
LILLE
0:0 (-:-)
ZAMBIA: Super League
* away team scored first
411
Fri 18:00
3190
FOREST RANGERS
NEW MONZE SW.
1:0 (0:0)
411
Fri 20:00
3191
BUILDCON
NAPSA STARS
0:2 (0:1)*
ATP - SINGLES: Bastad (Sweden), clay
411
Fri 11:05
7550
CARRENO BUSTA P.
VERDASCO F.
0:2 (4:6,2:6)
411
Fri 12:30
7551
FOGNINI F.
DELBONIS F.
2:0 (6:4,6:3)
411
Fri 14:00
7552
GASQUET R.
RUUD C.
2:0 (7:6,6:2)
411
Fri 15:30
7553
BOLELLI S.
LAAKSONEN H.
1:2 (6:3,2:6,4:6)
ATP - SINGLES: Newport (USA), grass
411
Fri 19:00
7560
MANNARINO A.
GRANOLLERS PUJOL M.
0:2 (3:6,1:6)
411
Fri 20:30
7561
JOHNSON S.
SELA D.
2:0 (6:2,6:3)
ATP - SINGLES: Umag (Croatia), clay
411
Fri 17:20
7570
RUBLEV A.
HAASE R.
0:2 (3:6,6:7)
411
Fri 19:00
7571
LAJOVIC D.
PELLA G.
0:2 (6:7,5:7)
411
Fri 20:00
7572
TRUNGELLITI M.
DONSKOY E.
2:0 (6:1,6:4)
411
Fri 21:30
7573
CECCHINATO M.
DJERE L.
-:- (-:-)
CHALLENGER MEN - SINGLES: San Benedetto (Italy), clay
411
Fri 17:05
7580
TABERNER C.
PAVIC A.
2:0 (6:4,6:4)
411
Fri 18:30
7581
GUTIERREZ FERROL
VIOLA M.
2:0 (6:1,6:0)
411
Fri 19:00
7582
ARNABOLDI A.
GIUSTINO L.
0:2 (3:6,4:6)
411
Fri 21:00
7583
GALAN RIVEROS D.E.
VANNI L.
2:0 (6:3,7:6)
CHALLENGER MEN - SINGLES: Scheveningen (Netherlands), clay
411
Fri 12:30
7575
ROLA B.
ROSOL L.
1:2 (4:6,7:6,4:6)
411
Fri 14:00
7576
MADEN Y.
BALASZ A.
2:1 (6:2,6:7,6:3)
411
Fri 15:30
7577
OTTE O.
COPPEJANS K.
0:2 (5:7,4:6)
411
Fri 19:40
7578
DE BAKKER T.
GIANNESSI A.
interrupted event
WTA - SINGLES: Bucharest (Romania), clay
410
Fri 12:00
9583
ZVONAREVA V.
JABEUR O.
0:2 (2:6,2:6)
411
Fri 12:05
7590
JABEUR O.
ZVONAREVA V.
2:0 (6:2,6:2)
411
Fri 14:00
7591
SIEGEMUND L.
MARTIC P.
1:2 (5:7,6:4,4:6)
411
Fri 15:30
7592
BUZARNESCU M.
WANG Y.
2:0 (7:6,6:3)
411
Fri 20:00
7593
SEVASTOVA A.
CIRSTEA S.
2:1 (3:6,6:3,6:2)
WTA - SINGLES: Gstaad (Switzerland), clay
411
Fri 11:05
7595
VONDROUSOVA M.
RODINA E.
2:0 (6:2,6:3)
411
Fri 12:25
7596
SORRIBES TORMO S.
MINELLA M.
0:2 (1:6,2:6)
411
Fri 15:30
7597
BOUCHARD E.
KUDERMETOVA V.
2:0 (7:5,6:0)
411
Fri 17:30
7598
STOSUR S.
CORNET A.
0:2 (4:6,6:7)
Top